Aktualności

jesteś tu: Strona główna   Aktualności

Modlin od 15 lipca?!

25-06-2012

Za niespełna miesiąc z lotniska w Modlinie wystartują pierwsze samoloty. Trwają ostatnie prace kosmetyczne i porządkowe. Przewoźnikami, którzy zaoferowali swoje usługi z Mazowieckiego Portu Lotniczego są Ryanair i Wizz Air.

16 lipca linia Ryanair zacznie regularne loty z Modlina do kilku miast w Europie. Dwa dni później swoją bazę z Okęcia do Modlina przeniesie węgierski Wizzair. Szklano-stalowy terminal wygląda na gotowy. Trwają jedynie drobne poprawki, m.in. wymiana niektórych szyb czy płytek wewnątrz budynku. Na elektronicznych tablicach na próbę wyświetlają się rejsy do różnych miast Europy. - Wkrótce będziemy wnioskować do nadzoru budowlanego o wydanie pozwolenia na użytkowanie terminalu. W sobotę powinna być odebrana kontenerowa wieża kontroli lotów - mówi Piotr Okienczyc, szef lotniska w Modlinie.
Modernizacja wojskowego lotniska i przystosowanie go do wymagań cywilnego portu trwają od ponad sześciu lat. Niedawno wykryto ubytki w jakości materiału, z którego została wykonana droga startowa. Dziury w nieużywanym jeszcze pasie startowym udało się jednak załatać. Generalne porządki trwają, a czasu już niewiele. W połowie lipca wystartuje pierwszy samolot, który zainauguruje prace lotniska.
W siatce połączeń modlińskiego portu znajdą się połączenia zarówno krajowe jak i międzynarodowe krótkiego i średniego zasięgu. Operacje lotnicze będą odbywać się całą dobę.
Inwestycja pochłonęła 350 mln złotych. Eksperci szacują, że ruch na lotnisku do 2013 roku wzrośnie do ponad 1,5 mln pasażerów. Port ma pełnić funkcję przede wszystkim lotniska regionalnego, komplementarnego wobec Portu Lotniczego im. F. Chopina.

Modlin wejscie
Modlin departures
Modlin departures front
Modlin pas startowy
Modlin arrivals